Oddłużanie za pomocą negocjacji

Pomoc prawna w oddłużaniu

Oddłużanie prawne jest często ostatnią deską ratunku. Niekiedy warto jest podjąć się takich działań natychmiast, kiedy mamy świadomość, że potrzebujemy pomocy. 

Niestety większość dłużników, widzi jedyne wyjście z problemów w zaciąganiu kolejnych zobowiązań, nie zdając sobie sprawy z późniejszych konsekwencji. Dlatego najlepiej jest poradzić się specjalistów, którzy czerpiąc ze swojego długoletniego doświadczenia w oddłużaniu, poradzą Ci, w jaki sposób najlepiej działać w Twoim przypadku.

Co możemy osiągnąć na drodze negocjacji?

Jeżeli jesteś dłużnikiem- na pewno zdajesz sobie sprawę, że dogadanie się z wierzycielem jest bardzo trudne, czasami wręcz niemożliwe. Co zrobić, aby to zmienić? Przede wszystkim musisz przemówić językiem, który nakłoni ich do podjęcia współpracy- językiem prawnym. Dzwoniąc na infolinię, Twoje szanse na rozłożenie długu na raty będzie równe zeru, bo będziesz rozmawiać z osobą, która jest wyszkolona, aby Cię nakłonić do przedłużenia chwilówki czy wzbudzić w Tobie strach.

Jaka jest skuteczność negocjacji?

Łatwo jest obiecać- trudniej zrobić. Dlatego wychodzimy z założenia, że najlepiej od razu powiedzieć Ci, jakie są szanse na osiągnięcie celu w Twoim przypadku. Często jest to długi- nawet kilkumiesięczny proces, ale już samo rozpoczęcie dialogu- wysłanie pierwszego pisma jest zabezpieczeniem na ewentualnym późniejszym etapie sądowym.